چهارشنبه , ۲۲ آبان ۱۳۹۸
صفحه اصلی » مقالات » شاخص های قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق

شاخص های قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق

اهمیت شاخص های قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق

معرفی مقاله در ارتباط با نحوه محاسبه شاخص های قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق

استفاده از خط گرم جهت کاهش انرژی توزیع نشده و بهبود شاخص های قابلیت اطمینان شبکه توزیع برق
خط گرم

در سال های اخیر با توجه به افزایش اهمیت بهره وری در سیستم های تامین انرژی، شرایط رقابتی در بازار برق و تامین انرژی مطمئن و با کیفیت مطلوب به مشترکین، قابلیت اطمینان سیستم‌های توزیع مورد توجه بیشتر قرار گرفته است. به منظور سنجش قابلیت اطمینان در شبکه توزیع برق، پارامترهایی تعریف شده است که مقادیر عددی آن نشان دهنده سطح قابلیت اطمینان می باشد.

در این پست قصد داریم یکی از مقالات مفید که در سایت شرکت توزیع برق تهران بزرگ قرار داده شده است را معرفی کنیم.

چکیده

جهت بررسی و مقایسه قابلیت اطمینان شرکتهای توزیع در سطح منطقه ای، استانی و یا حتی جهانی نیاز به ملاکها و شاخصهای مناسب می باشد. در این حالت ممکن است اطلاعات مورد نیاز برای بدست آوردن شاخصهای قابلیت اطمینان کامل و کافی نباشد لذا روشهای تخمینی جهت تخمین شاخصها اهمیت پیدا می کنند. در این مقاله ضمن معرفی چندین شاخص استاندارد، روشهایی جدید بمنظور محاسبه این شاخصها پیشنهاد گردیده است و در نهایت نتایج با روشهای محاسباتی برق تهران مقایسه گردیده است. شبکه منطقه برق گلستان که یکی از مناطق شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران می باشد در دوره زمانی سال ۸۵ به عنوان مطالعه موردی انتخاب گردیده است.

مقدمه

امروزه به منظور بررسی عملکرد یک شرکت از شاخص های کمی و کیفی مربوطه استفاده می شود. شرکت های توزیع برق نیز از این امر مستثنی نیستند و بررسی شاخص های قابلیت اطمینان امری بسیار مهم و ضروری برای شرکت های توزیع محسوب می شود. هم چنین با توجه به بحث خصوصی سازی شرکت های توزیع در سال های اخیر، لزوم استفاده از شاخص های عملی و منطقی در قراردادهای بهره برداری امری ضروری به نظر می رسد. در این میان نحوه محاسبه و دقت تخمین شاخص ها و زمان بر بودن روش های محاسباتی اهمیت ویژه ای دارند. در این مقاله هفت شاخص استاندارد کاربردی مهم در زمینه ارزیابی سیستم های توزیع معرفی گردیده است که از این میان شش شاخص معرفی شده در مطالعات برق تهران نیز استفاده می شود. در مطالعات برق تهران محاسبه این شاخص ها بدلیل …

دانلود متن کامل مقاله – رایگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + سیزده =