گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق

گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق

در این پست می توانید گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق را دانلود نمایید. جهت دانلود فایل به پایین صفحه مراجعه نمایید.

گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق
گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق
حسابداری چیست ؟

حسابداری سیستمی است که در آن فرآیند جمع‌آوری، طبقه‌بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری در شکل‌ها و مدل های خاص انجام می‌گیرد. تا افراد ذینفع درون سازمانی مانند مدیران درون سازمانی و یا برون‌سازمانی مثل بانک‌ها، مجامع عمومی سازمان های مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند.

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه فعالیت شرکت
موضوع فعالت شرکت
اهداف شرکت
حسابداری
اسناد مثبته
حواله
معاملات شرکت از نظر مبلغ
قرارداد
کمیته بازگشایی استعلام
معاملات شرکت از نظر نوع کالا
خرید کالای انباری
تنظیم درخواست خرید کالای مصرفی و خدمات
ثبت درخواست خرید کالای مصرفی و خدمات در سیستم جامع
کد دستور کار
کالای اموالی
فرآیند خرید
فرآیند اخذ استعلام
نمودار فرآیند خرید
تنخواه
وظایف کارپرداز
ارزش افزوده
حسابداری هزینه
ثبت اسناد کارپردازی
هزینه های سرمایه ای ( عمرانی)
مفاصا حساب

 

اداره خدمات مالی و پشتیبانی شامل بخشهای زیر می‌باشد :

 

  • حسابداری درآمدها
  • حسابداری تاسیسات
  • حسابداری عمومی(هزینه)
  • انبار
  • تدارکات (خدمات – کارپردازی و … )

در گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق تمام این موارد به ریز با جزئیات موجود در شرکت های توزیع برق توضیح داده شده است.

تعریف اسناد و مدارک مثبته:

در حسابداری به اسناد و مدارکی که دلالت بر وقوع یک معامله یا رویداد مالی مشخص دارد، اسناد و مدارک مثبته گفته می شود. این مدارک نشان دهندۀ تاریخ، مبلغ و ماهیت رویداد مالی است.

اهمیت اسناد مثبته:

اسناد مثبته در حسابداری از اهمیت خاصی برخوردارند به دلیل آنکه اولا مبنای تجزیه و تحلیل وثبت رویدادهای مالی در مدارک و دفاتر حسابداری قرار می گیرند وثانیا برا ی پیگیری و رسیدگی بعدی نقش مهمی دارند. نکته قابل توجه این است که اسنادمثبته باید روشن و واضح ومعتبر باشند. تا حسابداران و سایر اشخاص بتوانند به آنها اتکاء نمایند . نمونه هائی از اسناد و مدارک مثبته می تواند فاکتور فروش ، رسید بانکی ، قبض آب و برق و رسید صندوق ،قراردادهاو… باشند

حواله:

در اصطلاح لغوی حواله عقدى است که به موجب آن، طلب شخصى، از ذمّۀ مدیون به ذمّۀ شخص ثالثى منتقل مى‌گردد.

 

حواله انبار:

فرمی است  که درخواست کالاهای مورد نیاز پروژه ها (توسط مجری پروژه ) یا کالای درخواستی واحد های مختلف شرکت طی آن صورت می گیرد. درخواست کنندگان کالا ،کالاهای مورد نیاز خود را طی این فرم درخواست، و به امضاء تائید کننده و تصویب کننده میرساند و در نهایت حواله مکانیزه از روی این فرم صادر و درخواست کننده جهت تحویل کالا از انبار اقدام می نماید .

رسید:

در لغت به معنی ثبت رویداد یا ورود _ رسیدن می باشد، رسید نوشته ای که به موجب ان در قبال دریافت وجه یا کالا ان را تایید میکند. معمولا” تایید رسید با امضاء و یا مهر و یا هردو می باشد .

 

 بودجه :

درآمدی را که شرکت بدست می آورد براساس یک چهارچوب و ضوابط معین باید خرج و هزینه شود که این چهارچوب را بودجه گویند.

موسسات تولیدی و خدماتی در جهت تولید کالا و خدمات ناگزیر از مصرف کالا و به کارگیری خدمات دیگر موسسات و افراد می باشند. پیش بینی مراحل انجام کار و برنامه ریزی در جهت انجام کار باعث خواهد شد که کار انجام شده و کالای تولید شده با حداقل هزینه و با کمترین مشکلات ممکن به سرانجام برسد.

در این راستا قبل از شروع سال، واحدهای اجرایی شرکت مبادرت به تهیه برآورد ارقام بودجه خود می نمایند که نقش واحدهای مالی در برآورد بودجه قابل ملاحظه می باشد با توجه به اینکه یکی از منابع برآورد بودجه عملکرد سال قبل می باشد، ارائه اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته و همچنین مشکلاتی که در زمان اجرای اعتبارات سال قبل وجود داشته است می تواند ابزرای مطمئن در جهت برآورد بودجه واحدهای اجرایی در اختیار مسئوولین واحدها قرار دهد در هر صورت ارقام بودجه برآوردی در قالب فرم مخصوص به مدیریت برنامه ریزی ارسال و بر اساس برنامه زمان بندی و طی جلسه ای با حضور مدیر یا رئیس قسمت ، مسئول مالی و پشتیبانی، کارشناس کنترل اعتبارات، کارشناس بررسیهای اقتصادی و مدیریت برنامه ریزی مورد بحث قرار گرفته و پس از تعهدات لازم بر اعتبارات مربوط به هر واحد توسط مدیریت برنامه ریزی ابلاغ می گردد.

بودجه جاری

پس از ابلاغ اعتبارات به واحدهای اجرایی؛ اعتبارات مربوط به بودجه جاری پس از بحث و بررسی بین واحدهای مختلف تقسیم می شود و پس از آن اطلاعات در سیستم کنترل بودجه ثبت می گردد از آنجا که بر اساس دستوالعملهای موجود هیچ پرداختی قبل از تامین اعتبار نباید انجام گیرد لذا سیستم کنترل اعتبارات از اهمیت خاصی در شرکت برخوردار می باشد.

سیستم مذکور از امکانات وسیعی در جهت اطلاع دهی به مسئولین برخوردار می باشد و یکی از این امکانات گزارش مربوطه به مقایسه عملکرد هزینه ها و اعتبارات در هر مقطع از زمان می باشد که با استفاده از این گزارش مسئوولین واحدها و مدیریتهای اجرایی از وضعیت عملکرد هر واحد در پایان هر ماه و در مقاطع لازم با اطلاع خواهند شد.


برای دانلود فایل WORD گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق روی دکمه خرید کلیک کنید.

این دانلود شامل فایل زیر می باشد :

  • فایل WORD گزارش کارآموزی حسابداری و مالی در شرکت توزیع برق – ۳۹ صفحه
تعداد فروش:
94
9000تومان – خرید فایل
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن